SAMSUN EĞİTİM

Eğitim Ve Öğretim Yılı Sona Erdi. Eylül'e Kadar Okul Yok!

 
 86
Eğitim Ve Öğretim Yılı SonaErdi. Eylül'e Kadar Okul Yok! - Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip
Erdoğan başkanlığında toplanmıştı. Bayramda sokağa çıkma yasağının uygulanıp
uygulanmayacağı, okulların açılmasıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama
yaptı.
EğitimX

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanmıştı. Bayramda sokağa çıkma yasağının uygulanıp uygulanmayacağı, okulların açılmasıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı.

MEB'e bağlı ilköğretim ve ortaöğretim okullarında eğitim ve öğretim yılı sona erdi. Eylül'e kadar okul yok! 19 Haziran'a kadar uzaktan eğitim devam edecek. 23, 24, 25 ve 26 Mayıs'ta sokağa çıkma yasağı geldi. 29 Mayıs'ta camiler açılacak.

 

İşte öne çıkan başlıklar:

 

- Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı eğitim öğretim yılını sona erdirmeyi kararlaştırdık. 19 Haziran'a kadar uzaktan eğitim devam edecek. Yeni eğitim öğretim yılı önümüzdeki Eylül ayında başlayacaktır.

 

- Üniversitelerle ilgili duyuruyu Yüksek Öğretim Kurumumuz daha önce yapmıştır. Kreşler ve bakımevleri 15 Haziran’da faaliyete geçecektir.

 

-  Tüm sektörlerde ilgili normalleşme planının hayata geçirilmesinde dikkat edilecek hususları gösteren rehberler yayınlandı. Arefe gününden bayramın son gününe kadar 23-24-25-26 Mayıs’ta 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

 

- 15 ilimiz için geçerli olan şehirler arası seyahat kısıtlaması 15 gün süreyle uzatılmıştır. Cezaevlerinde bir süredir yapılmayan kapalı görüşleri belirli sınırlandırmalar ve tedbirler eşliğinde Haziran ayında yeniden başlatıyoruz.

 

- 29 Mayıs Cuma günü cuma namazıyla birlikte valilik ve müftülüklerce belirlenen şartları uygun olan camilerimizde ibadete açıyoruz. Bir süre sadece öğlen namazı kılınacaktır. Cemaatle namazı kurallar içerisinde ifade edeceğiz.

  • EğitimX Yorum
  • Eğitim Ve Öğretim Yılı Sona Erdi. Eylül'e Kadar Okul Yok! içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0
Optimized 5790ec0d cf9e 4342 a5bf 705924170926